Kiilulahendus

Võtmetähtsusega elemendid voodi ühtseks tervikuks liitmisel on puitkiilud. Kogu vajaminev jäikus ja terviklikkus saavutatakse puitkiiludega ning puitdetailide omavahelise tappimise teel. Voodidetailide kinnitamisel ja ühendamisel ei kasutata muud furnituuri. Ehk siis tavapäraselt mööblipolte ja nurkasid.

Materjalina kasutatakse otse puutüvest lõigatud erineva laiusega lauamaterjali. Eemaldatakse ainult puukoor. Kõik voodi ported ja peats on sellisest plangust. Voodi jalgade puhul on kasutatud nõndanimetatud liimpuitu st jalad on kokku liimitud erineva paksusega lauadadest.

Materjali valikul pöörame tähelepanu detailidele. Puidusüü, selle mustrid ning putukate tegevuse tagajärjed annavad puidule ilu, omanäolisust ja lisaväärtust. Püüame rõhutada ja säilitada puidu omapära.

Voodi

Voodi on olemuselt massiivne, pakkudes puhkehetkel hubasust ja turvalisust. Tulenevalt ehitusest ja massiivsusest nõuab voodi avarat ruumi enda ümber. Et voodi ported on lapiti, siis peab arvestama, et madratsimõõdule lisandub nii laiuses kui pikkuses ca 40 - 45 cm (vastavalt külgede ja peatsi ning jalutsi arvelt)

Voodi külge on võimalik integreerida lisadena näiteks öökapiriiulit. Tegemist on peatsi pikendusega, kuhu on võimalik asetada raamatut või teetassi... Reeglina on selliseks funktsionaalseks pikenduseks eraldiseisev mõne iseloomuliku detailiga lauake. Ka siin püüame lisaks praktilisele poolele märgata detaile.

Voodi

Voodit on võimalik valmistada erinevast puidust ning viimistleda vastavalt maitsele. Eelistame võimalusel puusüü ja mustri nähtavaks jätmist. Valida võib nii õlitamise kui lakkimise. Samuti on võimalik puitu toonida, kasutades erinevaid peitse. Ka vahatamine on võimalik.

Põhjalauad madratsi all kuuluvad alati voodikomplekti ja on hinna sees. Antud juhul (fotol) on lauad servatud, samas kasutame ka servamata lauamaterjali. Põhjalaudade paksus algab reeglina 2 cm ning sõltub madratsi laiusest ja laudade konfiguratsioonist madratsi all. Samuti asjaolust, kas kasutatakse toetavat tala.