Raamkast

Raamkast

Raamdetailkasti on lihtne kokku panna: vaja on ühendada 4 komplektset külge 8 poldiga. Voodikasti põhi on paksust vineerist (6-8 mm), mis teeb kasti vastupidavaks. Suurema kasti korral on põhi tugevdatud kas ühe või mitme tugipuuga. Voodikasti on võimalik töödelda lisades profiile ja sisselõikeid. Et kasutatav materjal on küllaltki massiivne, siis on kastil ka suurem kaal kui tavaliselt. Samas annab see stabiilsust ja sujuvust.

Kastid

Voodikast toetub ühesuunalistele (edasi- ja tagasisuunas liikuvatele) ratastele, mis on süvistatud ning peidetud puitraamistikku. Rataste kõrgust (voodikasti põhja ja põranda vahet) on võimalik kasti tellimisel kohandada vastavalt vajadusele sõltuvaks olemasolevast põrandakattest. Kõvakatte (puit, betoon jms) puhul madalamale (1 cm) ning näiteks tekstiilkatte (vaip) puhul kõrgemaks (üle 1 cm). See on vajalik kasti takistusteta liikuvuse tagamiseks.

Raamkast

Vastavalt vajadusele ja eelistustele on võimalik tellida voodikasti suurust (nii pikkus-, laius- kui ka kõrgusmõõtu), tükkide arvu ning avanemise valemit (millisele küljele konkreetne voodikast avaneb). Võimalikud avanemise suunad on mõlemale küljele ning jalutsiotsast. Sobiva valemi leidmisel tuleks lähtuda voodi paigutusest magamistoas ja ruumist (kuhu ja kas on võimalik voodikasti avada) ning loomulikult konkreetsetest mõõtudest. Voodikastide tellimisel on võimalik valida puitmaterjali ja viimistlust.