Vabastiil

Kast

Vabastiilis kast taotleb naturaalse, õhulise ja elava mulje tekitamist. Kastil on servatud esikülg ning voolavate servadega küljejooned. Kasti küljelauad ei ole omavahel jäigalt kinnikruvitud, vaid tagatud on puidu paisumis- ja kahanemisliikumise võimalus. Miinusena võib välja tuua teineteisest üleulatuvaid lauamaterjali servi kasti nurkades... Samas need nurgad on osa disainist ja reeglina jäävad voodi alla ning segama ei pääse.

Voodikast toetub ühesuunalistele (edasi- ja tagasisuunas liikuvatele) ratastele, mis on süvistatud ning peidetud puitraamistikku. Rataste kõrgust (voodikasti põhja ja põranda vahet) on võimalik kasti tellimisel kohandada vastavalt vajadusele sõltuvaks olemasolevast põrandakattest. Kõvakatte (puit, betoon jms) puhul madalamale (1 cm) ning näiteks tekstiilkatte (vaip) puhul kõrgemaks (üle 1 cm). See on vajalik kasti takistusteta liikuvuse tagamiseks. Voodikasti põhi on paksust vineerist (6-8 mm). Olenevalt kasti suurusest on põhi kas ühe tervik- või mitme eraldiseisva tükina. Viimasel juhul on kasti põhi tugevdatud kas ühe või mitme tugipuuga.

Kast

Vastavalt vajadusele ja eelistustele on võimalik tellida voodikasti suurust (nii pikkus-, laius- kui ka kõrgusmõõtu), tükkide arvu ning avanemise valemit (millisele küljele konkreetne voodikast avaneb). Võimalikud avanemise suunad on mõlemale küljele ning jalutsiotsast. Sobiva valemi leidmisel tuleks lähtuda voodi paigutusest magamistoas ja ruumist (kuhu ja kas on võimalik voodikasti avada) ning loomulikult konkreetsetest mõõtudest. Voodikastide tellimisel on võimalik valida puitmaterjali ja viimistlust.